У Дніпрі офіцера покарали за продаж приладу нічного бачення

У Дніпрі офіцера покарали за продаж приладу нічного бачення

У Дніпрі офіцера покарали за продаж приладу нічного бачення

У Дніпрі старший лейтенант Павло К. отримав покарання за продаж приладу нічного бачення. Відповідний вирок ухвалив Красногвардійський районний суд за ч 4. ст. 410 КК.

28 січня 2022 року командир першого патрульного взводу другого патрульного батальйону, старший лейтенант Павло К. вибув у службове відрядження до оперативно-тактичного угрупування для участі в Операції Об’єднаних сил. Вторгнення військ РФ офіцер зустрів у Донецькій області.

8 березня 2022 року Павло К. отримав від командира своєї ротної групи бінокуляр нічного бачення Archer NVGA-15 (2021). Вартість приладу – майже 379 тис. гривень.

Вже 9 березня, приблизно о 14:00, як зазначено у матеріалах справи, старший лейтенант привласнив бінокуляр та розпорядився ним на власний розсуд.

Відповідне розслідування, втім, було розпочато лише 25 серпня 2022 року.

У судовому засіданні Павло К. свою вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю.

Разом із тим старший лейтенант повідомив, що 9 березня 2022 року під час знаходження у місті Волноваха Донецької області, його підрозділ опинився в оточенні. Відтак, офіцер надав наказ про відхід з позицій.

Під час відступу один із бійців повідомив офіцеру, що на дорозі він втратив зазначений бінокуляр.

Після цього Павло К. вирішив повернутися на дорогу та знайти бінокуляр. Бінокуляр офіцер все ж знайшов, однак вирішив залишити його собі, після чого разом з іншими військовослужбовцями повернувся до військової частини.

Пізніше Павло К. поїхав додому у Кривій Ріг, де виставив бінокуляр на продаж на торгівельному майданчику OLX. Однак під час безпосередньої спроби продажу бінокуляру за 9 тис. доларів офіцер був затриманий.

Свої дії старший лейтенант пояснив тим, що хотів продати бінокуляр для того, щоб придбати для своєї роти автомобіль для виконання бойових завдань, оскільки існувала гостра проблема в автотранспорті.

Також офіцер просив суд врахувати, що він має державні винагороди, а також має на утриманні двох малолітніх дітей. Заробітна плата за місцем його постійної служби складає лише 29 тис. гривень на місяць.

Суд вказав, що Павло К. свідомо допустив їх порушення та вчинив військовий злочин. Разом із тим суд зазначив, що офіцер щиро розкаявся у вчиненні правопорушення, погодився відшкодувати завданий збиток, має на утриманні двох малолітніх дітей, а також має державні нагороди.

Відтак, суд вирішив призначити обвинуваченому основне покарання у вигляді позбавлення волі нижче від найнижчої межі, а саме строком на два роки. Окрім того, замість покарання у вигляді позбавлення волі суд вирішив призначити Павлу К. покарання у вигляді службового обмеження для військовослужбовців строком на 2 роки із відрахуванням в дохід держави 20% із суми грошового забезпечення офіцера.

368.media
Новости

Инсайды, Коррупция