Секретар РНБО розповів, яким було б перемир’я з Росією

Read in English

Секретар РНБО розповів, яким було б перемир’я з Росією

Секретар РНБО розповів, яким було б перемир’я з Росією

Олександр Литвиненко запевнив, що наступного разу Володимир Путін "не помилиться". За його словами, війна в Україні мала поставити Захід перед фактом.

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Литвиненко має попередження для західних політиків, які виступають за початок мирних переговорів із Росією. Про це відомо з його інтерв’ю The Economist, оприлюдненого 15 квітня.

"(Володимир. — Ред.) Путін брехав, бреше та буде брехати", — підкреслив секретар РНБО.

Він зазначив, що поступка територіями в обмін на мир — це "жорстока зрада" українців, які живуть в окупації. Литвиненко пояснив, що набагато більше невинних людей буде вбито або кинуто в підвали.

Також чиновник назвав і прагматичну причину відмовитися від такої ідеї. Угода дозволить Росії перегрупуватися та переозброїтися, щоб досягти більше за два-три роки.

"Наступного разу він не помилиться, а підготує свою операцію набагато ретельніше, за всіма законами військового мистецтва", — попередив Литвиненко.

Він пояснив, що президент РФ "захопився" ідеєю захопити Україну та планував своїм "бліцкригом" поставити Захід перед фактом.

"Він хотів сказати: "Україні кінець, хлопці, тепер говорімо на моїх умовах", — розповів секретар РНБО.

На його думку, поразка України стала б сигналом, що вторгнення "працює".

"Якщо агресія спрацює один раз, усі задумаються про те, щоб спробувати. Дуже багато людей надто уважно спостерігають за цією війною", — зазначив Литвиненко.

Він наголосив, що Путін досі не відійшов від цілі знищити Україну та перетворити її на "буферну зону".

"Важливо розуміти, що путінізм ще не завершив своєї еволюції. Може бути ще гірше. Якщо Захід не припинить це, то пізніше він заплатить ще більше, до того ж власним життям. Допомога Україні — це не благодійність", — додав секретар РНБО.
Новости

Инсайды, Коррупция