Євросоюз виділяє 121 мільйон євро на докапіталізацію ЄБРР для збільшення допомоги Україні

Євросоюз виділяє 121 мільйон євро на докапіталізацію ЄБРР для збільшення допомоги Україні

єбрр

Рада Європейського Союзу на рівні міністрів фінансів (Ecofin) ухвалила рішення про збільшення частки ЄС у Європейському банку реконструкції та розвитку: ЄС підпишеться на 12,1 тис. додаткових акцій по 10 тис. євро кожна до 30 липня 2025 року.

Про це йдетья в повідомленні Ради ЄС, передає Інтерфакс-Україна.

"Це збільшення капіталу має забезпечити підтримку Банку у відновленні та реконструкції України після 2023 року й подальшу підтримку в усіх країнах його діяльності", – сказано в повідомленні.

Уточнюється, що підписка оплачуватиметься п’ятьма рівними щорічними платежами, а рішення розширить географічне охоплення операцій ЄБРР на країни Африки на південь від Сахари та Ірак в обмеженому й поступовому порядку.

"Хороші новини! Рада Ecofin схвалила участь ЄС у збільшенні капіталу ЄБРР для постійної підтримки України. Партнерство ЄС-ЄБРР ніколи не було таким міцним", – прокоментував це рішення виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс у соцмережі X, подякувавши законотворцям за швидку роботу з цього питання.

Статутний капітал ЄБРР

Як повідомлялося, Рада керуючих ЄБРР наприкінці 2023 року ухвалила рішення про збільшення статутного капіталу ЄБРР на 4 млрд євро, або на 13%, – до 34 млрд євро для фінансування проєктів банку в Україні та інших країнах присутності.

Для цього буде додатково випущено 400 тис. акцій, і члени ЄБРР можуть підписатися на них пропорційно їхній наявній частці участі. До цього збільшення капіталу ЄС володів 90,04 тис. акцій.

ЄБРР зазначав, що додатковий капітал дасть змогу банку продовжувати забезпечувати рівень щорічних інвестицій в Україну в розмірі близько 1,5 млрд євро в період війни, що повністю підтримуються його власним балансом, а також мати кошти для збільшення своєї підтримки до 3 млрд євро щорічно після початку реконструкції. ЄБРР вказує, що з лютого 2022 року спрямував Україні понад 4 млрд євро.

Наразі у банку, крім ЄС і Європейського інвестиційного банку, 72 національних акціонери після того, як Ірак став його акціонером у листопаді 2023 року.

ЄБРР було засновано 1991 року, і станом на грудень минулого року він інвестував понад 190 млрд євро більше ніж у 6,8 тис. проєктів, зокрема в Україні – 19,03 млрд євро у 559 проєктів.
Новости

Инсайды, Коррупция