Захист від ударів росіян: "Укренерго" пропонує будувати сотні мініелектростанцій

Захист від ударів росіян: "Укренерго" пропонує будувати сотні мініелектростанцій

електроенергія,електрика,світло,леп

Будівництво сотні маленьких електростанцій на всій території України – єдиний шлях убезпечення енергосистеми від тяжких наслідків атак росіян.

Про це заявив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький під час брифінгу, передає LIGA.net.

"Зосередження генерації на декількох майданчиках – це те, що призводить до серйозних проблем при масованих ворожих обстрілах. Ми, як оператор енергосистеми, розуміємо, що єдиний сталий шлях до убезпечення енергосистеми від такого масованого терору полягає в децентралізації генеруючих потужностей", – сказав Кудрицький.

За його словами, необхідно побудувати сотні маленьких електростанцій, які будуть стійкішими до масованих атак саме через свою розосередженість. Відповідно, за його словами, атаки не призведуть до таких тяжких, як нині, наслідків для енергосистеми.

"На сьогодні в Україні вже будуються сонячні й вітрові електростанції – без "зеленого" тарифу, на основі прогнозів інвесторів щодо окупності інвестицій. Додатково до них нам також потрібні технології для балансування", – зазначив очільник "Укренерго".

За розрахунками компанії, енергосистемі потрібна нова теплова генерація – але не вугільна, а така, що працюватиме на відходах деревообробної промисловості, аграрного сектору тощо.

Крім того, енергосистема потребує газових пікерів (невеликі високоманеврові електростанції, що працюють на газі) та систем накопичення електроенергії.

Географічно така генерація має бути розосереджена всією територією держави.

Кудрицький наголосив, що будівництву нових електростанцій заважає борг на балансуючому ринку, адже це відлякує інвесторів. "Укренерго" хоче закрити борги на балансуючому ринку цього року.

У 2022 році прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна почала розгортати мережу газотурбінних та газопоршневих мініелектростанцій.
Новости

Инсайды, Коррупция