В Україні можуть створити Спеціалізовану економічну прокуратуру: чим вона буде займатися

В Україні можуть створити Спеціалізовану економічну прокуратуру: чим вона буде займатися

Ярослав Железняк

18 березня у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №11087 про створення Спеціалізованої економічної прокуратури. СЕП має здійснювати нагляд у кримінальних провадженнях Бюро економічної безпеки.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Депутат пояснив, що Спеціалізована економічна прокуратура має стати відокремленим підрозділом, що здійснює процесуальний нагляд у кримінальних провадженнях БЕБ.

"Простіше кажучи, слідкувати за тим, щоб робота БЕБ дотримувалася закону та прав легального бізнесу", — написав нардеп.

Він зауважує, СЕП не буде новим органом. Вона буде діяти на основі вже наявного економічному відділу в Генеральній прокуратурі.

"В Офісі Генпрокурора вже зараз є управління, яке цим займається. Там працює 43 прокурори та 5 адміністративних співробітників. Ще 108 працівників працюють у відповідних відділах обласних прокуратур. При чому більше половини з них працюють в регіонах, де навіть немає територіальних управлінь БЕБ, за якими здійснювати нагляд", — стверджує Ярослав Железняк.

Набирати працівників у СЕП планують через конкурс. Депутат наголосив, що обирати будуть ефективних людей і серед тих, хто вже працює, і серед нових кандидатів, оскільки, на його думку, не всі працівники прокуратури відповідають стандартам доброчесності.

Також він зазначив, що прокурори СЕП будуть реалізовувати задум, який був закладений у БЕБ ще при створенні, — один орган розслідування економічних злочинів:

"Прокурори СЕП будуть приймати рішення про підслідність у спірних ситуаціях. Тобто будуть гарантами того, що економічні злочини реально розслідуватиме лише один орган, як і було задумано".

Раніше писали, що народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк заявив, що у партії "Слуга народу" є проблеми, повʼязані з браком голосів за законопроєкти. Але ніхто з депутатів монобільшості не наважується розказати про проблеми в парламенті Президенту Володимиру Зеленському.

Еще больше горячих и эксклюзивных новостей – в нашем Telegram-канале и Facebook !
Новости

Инсайды, Коррупция